Logo 2017 Innovation

 

English | עברית | العربية

לתרומה

נתונים

מרכז החדשנות של ישראל יפתח את שעריו בשנת 2018

אז איך בעצם יראה מרכז החדשנות של ישראל?

אז מה בעצם יהיה לנו במרכז החדשנות של ישראל?

 

הנשיא התשיעי שמעון פרס העומד בראש מרכז פרס לשלום מאמין כי על מנת להמשיך להצעיד את ישראל קדימה ולשמור על יתרונה כמעצמת חדשנות מובילה בעולם, יחד עם שימוש בטכנולוגיה לצמצום פערים, הצלת חיים, קידום שלום ותיקון עולם, יש לפעול לחינוך הדורות הבאים לחשיבה מחוץ לקופסא, יצירתיות ותעוזה. על כן, מרכז החדשנות יחנך לקידום החדשנות לטובת דו קיום, קידום שלום, הורדת מחסומים וצמצום פערים באמצעות נגישות לידע, מדע וטכנולוגיה.

 

מרכז החדשנות יתפרס על פני ארבע קומות אשר יספרו את סיפורה של ישראל והפיכתה לאומת חדשנות:

 

מרכז החדשנות של ישראל שיפעל ב"מרכז פרס לשלום" מצטרף כחלק בלתי נפרד לפעילות רחבת היקף של חדשנות בשירות הדו קיום, צמצום פערים והשלום הקיימת במרכז, ובראשה קליטתם של מעל 1,000 מהנדסים ערבים בשדרת ההיי-טק הישראלית, הצלת חייהם של 12,000 ילדים מן האזור באמצעות טכנולוגיות רפואה ישראלית חדשניות, אלפי בני נוער בשנה המשתתפים בשיעורי טכנולוגיה ככלי לחינוך לסובלנות ודו קיום ברחבי הארץ, מועדוני ספורט לשלום ועוד. פרויקטים אלו המקדמים שינוי חברתי באמצעות החדשנות, ישולבו יחד עם חממת החדשנות אשר תאגד צעירים מהמגזרים השונים.

 

תצוגות מתקדמות של מיטב החדשנות הישראלית

מרכז החדשנות של ישראל יתפרס על גבי מתחם רחב של 4 קומות, 1,500 מ"ר בתוך מבנה "מרכז פרס לשלום" ביפו. ארבע הקומות יספרו את סיפורה של ישראל שהפכה לאומת חדשנות בתצוגות טכנולוגיות המתקדמות מסוגן ובהן:

 

קומת כניסה מיצג קינטי אומנותי ענק המורכב ממסכים אינטראקטיביים דרכו יוכלו המבקרים להיחשף להמצאות הישראליות הגדולות ששינו את פני האנושות וספרייה דיגיטלית יחידה מסוגה בעולם, בה יוכלו המבקרים בעזרת אמצעים דיגיטליים לשאול שאלות ולקבל תשובות על סיפורי החדשנות הישראלית, ועל מרכיבי ההון האנושי מהם צומחת החדשנות.

 

 Innovation Center Lobby

סיפורה של ישראל במתחם, יחשפו המבקרים לסיפורה של מדינת ישראל, כיצד הפכה מארץ דלת משאבים לחוד החנית של החדשנות, דרך מיצגים המבוססים על טכנולוגיות שיתוף מידע, שולחנות מגע ומשחק אינטראקטיבי שיאירו את זרקור החדשנות על אירועים היסטוריים משמעותיים כמו הקמת הכור האטומי והתעשיות הביטחוניות, התפתחות החקלאות המתקדמת, תרומת צה"ל והעליות השונות להתפתחות החדשנות הישראלית, שיגור הלווין הראשון לחלל, ועוד.

 

 Innovation Center model

חדשנות ישראלית עכשווית קומה נוספת תוקדש לחדשנות הישראלית התורמת במגוון תחומים לעולם ובהם תשתיות מים, רפואה, מזון, תקשורת, תחבורה והצלת חיים כמו: Given Imaging, דוד השמש, הטפטפות, תרופת הקופקסון, Waze, דיסק און קי, עגבניות השרי, RewalkICQ, דיקור מי השפיר ועוד.. המבקרים יוכלו לגלות מהיכן הגיעו הממציאים,  מה הניע אותם, מה היו הקשיים שבדרך? וזאת על מנת לפתח את דור העתיד של הממציאים הישראלים.

 

בנוסף, לרשות המבקרים תועמד פלטפורמה אינטראקטיבית המאפשרת הכרות עם החברות הישראליות פורצות הדרך בתחומם. קיר זה, כמו כל המתחם יתעדכן בצורה שוטפת ויהווה מקור ידע, השראה וגאווה עבור קהל המבקרים.

 

מתחם טכנולוגיות העתיד אילו מקצועות יהיו בעתיד? אילו אתגרים מחכים לאנושות? מיטב החברות הישראליות המובילות יציגו את פיתוחי העתיד; מציאות מדומה, טכנולוגיות אינטרנט, רפואה, מזון, חינוך, לייזר וחלל. מתחם טכנולוגיות העתיד יאפשר לכל ילד, חייל או מבקר להתנסות בחשיבה מחוץ לקופסא ובמציאת פתרונות יצירתיים לאתגרי העתיד ולבעיות הקיימות בעולם.

 

Makers space וחממת יזמות המרכז יכלול גם מתחם דינאמי רחב ליזמים ומייקרים למפגשים, קורסים, האקתונים, שיציגו את החדשנות הישראלית העכשווית ויכשירו את דור העתיד של הסטארטאפיסטים הישראלים, וכן תוקם פלטפורמה דיגיטאלית להעברת התכנים במגוון שפות למתעניינים ברחבי העולם.

 

לטובת הקמת מרכז החדשנות של ישראל רתם וגייס פרס שותפים רבים ובראשם תורמים יהודים מהתפוצות וראשי חברות טכנולוגיות המאמינים כי יש לשמר את יתרונה היחסי של ישראל ושל הדור הצעיר בה, כמובילה בתחום החדשנות אל מול מדינות העולם. כמו כן, בשל החשיבות הלאומית של הפרויקט, שותפים לו משרדי ממשלה רבים, עיריית תל אביב, רשתות החינוך המובילות ועוד.

 

מרכז החדשנות הישראלית ב"מרכז פרס לשלום" עתיד להיפתח לציבור הרחב במהלך שנת 2018, ומהווה אבן דרך בהרחבת הפעילות של "מרכז פרס לשלום" שהוקם לפני 20 שנה.

 

בית פרס לשלום הוא אייקון אדריכלי בעל שם בינלאומי בתכנונו של האדריכל האיטלקי מסימליאנו פוקסס הנמצא בדרום יפו מול הים.