Logo 2017 Innovation

 

English | עברית | العربية

לתרומה

נתונים

מרכז החדשנות של ישראל יפתח את שעריו בשנת 2018

אירוע השקת מרכז החדשנות של ישראל

במעמד הנשיא התשיעי שמעון פרס, הנשיא ריבלין, ראש הממשלה נתניהו וראשי תעשיית ההייטק, חשפנו את מרכז החדשנות של ישראל בטקס הנחת אבן פינה חגיגי

 

החזון של פרס:

ליצור את הדור הבא של הסטארטפיסטים והיזמים הישראלים כדי לשמור על ההובלה של ישראל בעולם כמעצמה טכנולוגית

 

מרכז החדשנות צפוי להפוך למוקד משיכה למאות אלפי תלמידים, חיילים, ראשי מדינות, תיירים וראשי חברות, שילמדו את סיפורה הבלתי יאומן של ישראל- שהפכה לחוד החנית בעולם בחדשנות ובטכנולוגיה

 

בנאומו אמר פרס:

"אני פונה לשכנינו- בואו נשתף פעולה וניצור start up region. בואו נאמץ את דרך השלום והחדשנות שלעד תהא עדיפה על מלחמה וכאב"

 

"נותרה לי בקשה אישית קטנה– הרשו לי להוסיף ולחלום. הרי ישראל אינה חלום שהתנדף, אלא חלום שמתגשם"

 

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין:

"שמעון אתה מותג של חדשנות ומרכז החדשנות יוצר חיבור בין עבר לעתיד"

 

"כדי להתחדש באמת, צריך להאיץ את קצב ההשתלבות של החברה החרדית והערבית בעולם החדשנות והיזמות"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

"חדשנות ושלום משלימים זה את זה"

"אנו נדאג להיות השפיץ שבקצה החנית"

 

במעמד הנשיא התשיעי שמעון פרס, ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש עיריית תל אביב- יפו רון חולדאי וראשי תעשיית ההייטק והיזמות בישראל, חשפנו ביום חמישי האחרון את פרויקט מרכז החדשנות של ישראל. באירוע הוצגו לראשונה הדמיות של מרכז החדשנות באמצעות טכנולוגיות ההדמיה המתקדמות ביותר.

 

הנשיא התשיעי פרס אשר עומד בראש הקמת מרכז החדשנות של ישראל אמר:  "מרכז החדשנות שיוקם במקום הזה יהווה מוקד לגאווה לאומית ולקידום שלום בין בני אדם. הוא יציג תקדימים שכבר נוצרו וכאלה שניצור בכל התחומים: במדע, בטכנולוגיה. בתחומי הרפואה, החקלאות והתעשייה. כאן נדגיש שאפשר וצריך לקדם את השלום כבר מילדות. נדליק בכל ילד וילדה ניצוץ לעורר את דמיונם, ולהעשיר את חלומם. מרכז החדשנות יאפשר נגישות למדע וטכנולוגיה לכל צעירה וצעיר- יהודים, מוסלמים או נוצרים כאחד. אני מאמין שצריך לפתוח דלת לכל האוכלוסיות, לציבור החרדי והערבי, כדי שיוכלו לתרום וליהנות מפרי החדשנות".

 

פרס סיפר מנקדת מבטו על החוויות האישיות מראשית הקמתה של ישראל ובניית הכוח הטכנולוגי שלה ואמר: "כל חיי פעלתי כדי שעתידה של ישראל יושתת על מדע וטכנולוגיה בצד מחויבות מוסרית בלתי מתפשרת. כינו אותי אז "חולם" ואף "הוזה". אך היום כשאני רואה את ישראל, כולנו יודעים כי שככל שהחלום גדול יותר, התוצאה מרהיבה יותר.  אני גאה בצעירים שלנו. הם יצרו את המציאות החדשה. הם ניחנו בעצמאות, ביצירתיות, ובחוצפה ישראלית יוצרת. הם גברו על מכשולים בדרך וענו לאתגרים שהופיעו לפתע. מי האמין אז, כי הנהגים בעולם כולו ינווטו את דרכם בעזרת תוכנה של מפות כחול לבן? מי האמין שהאדמה הסרבנית תיכנע ותפתח זני ירקות ופירות בשפע? וכי ישראל תפתח יכולת מרחיקת לכת ביצירת מים ודרכי השקיה חדשניות? מי היה מאמין שמיליוני אנשים ינצלו הודות לסטנט ישראלי המושתל בעורקי לב פגוע ויאפשר לו לנשום כראוי. מי חזה שנוכל ליצור יכולת הליכה באמצעות רגליים רובוטיות שנוצרו בישראל? הלב מתרחב מגאווה מההמצאות הישראליות".

 

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין אמר: "בישראל של שנת 2016 בלתי אפשרי לדבר על חדשנות מבלי להזכיר איש שהוא גם אגדה, אדם צעיר שהחדשנות היא סימן ההיכר שלו, שמעון פרס, נשיאה התשיעי של מדינת ישראל. צעירים רוצים 'לטרוף את העולם'. יש להם חלומות גדולים, חזונות לתיקון עולם. ככל שעוברות השנים הם נכנעים למציאות ומוותרים על חלומותיהם הנשגבים. אבל, אתה שמעון, הפוך מכך. כבר בשנות ה-50 פרצת דרך בהובלת המחקר האטומי בישראל. מאז, החזון שאתה מציב לעצמך, הולך ונעשה  נועז יותר, חדשני יותר. כל חלום שהצלחת להגשים היווה עבורך צעד ליעד הבא. שמעון, בישראל של היום, אתה מותג של חדשנות ואי אפשר לא לקנא בך. בגיל 93 אתה מוביל ויוצר ומציב לעצמך אתגרים כל שנה מחדש."

 

ריבלין הוסיף ואמר: "מכובדי, כדי להתחדש באמת, צריך להאיץ את קצב ההשתלבות של החברה החרדית והערבית, ובמקביל לתת דגש על השמה איכותית. מרכז החדשנות המושק הבוקר יוצר חיבור בין עבר לעתיד, בעין אחת הוא מסתכל על ההישגים שצברנו, בעוד עינו השנייה צופה פני עתיד ומתכננת את צעדינו לקראתו. בידו האחת הוא מקדם מדע וטכנולוגיה, ובידו האחרת הוא מקדם חזון לחברה מתוקנת".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי: "נמשיך לבנות על היתרונות העצומים שלנו ובראשם המורשת, שמחפשת ידע. נדאג למדינת תוססת, מתקדמת, מפותחת, סקרנית, פועלת בתחומים שאיש לא חושב עליהם ומנגד נעזור להרבה אנשים מרחבי העולם ונדאג להיות השפיץ שבקצה החנית. שמעון אתה הראית את הדרך להגיע לשם."

 

ראש עיריית ת"א רון חולדאי: "כדרכן של מדינות טכנולוגיות, של אומות סטרטאפ, גם לסטרטאפ ניישן שלנו יש סטרטאפ סיטי- עיר שבה הטכנולוגיה נולדת, העיר תל אביב-יפו.  רק בעיר המקדמת ומעריכה את ערכי הסובלנות, הפלורליזם, קבלת השונה והאחר, הדמוקרטיה, חופש הביטוי והמחשבה – רק בעיר כזו, יכול כל אחד ואחת לפרוץ דרך חדשנית.  חדשנות איננה רק טכנולוגיה – היא צורת חשיבה והסתכלות אחרת על בעיות. היא באה לידי ביטוי בתרבות ואמנות, ביוזמות חברתיות, בניהול, ובמדיניות."

 
חולדאי הוסיף ואמר: "קו ישיר עובר בין הסטרטאפיסט ברוטשילד, לחבר בקהילה הגאה שצועד במצעד הגאווה, לערבייה היפואית המקבלת תיעדוף בהעסקה בעירייה בגלל מוצאה, לפליט שילדיו זוכים לחינוך ושירותי בריאות, למשפחה החרדית שחיה על פי דרכה ואמונתה, לניצול השואה הזוכה למעטפת שירותים חברתיים.  הקו הזה הוא הקו הערכי: קו של חברה המכבדת כל אדם; של חברה המחבקת כל מיעוט; של חברה המאפשרת לכל אחד להגשים את מאוויו. זו החברה שאנחנו מנסים לקיים בעיר תל אביב יפו – עיר הקרויה על שם ספרו החזוני של הרצל, שראה לנגד עיניו חברה מתקדמת, פלורליסטית, טכנולוגית – שבה הרוב היהודי חי בשלום ואחווה עם שכניו הערבים. ועל כן אני מברך על הקמת המרכז הזה, כאן, ביפו, בסטרטאפ סיטי של ישראל, לחופו של הים המחבר אותנו עם העולם הגדול."

 

מרכז החדשנות של ישראל שיוקם ב"מרכז פרס לשלום" ויפתח את שעריו בשנת 2018, יציג את סיפורה של ישראל ה-"Startup Nation" מדינה העומדת בחזית המדע והטכנולוגיה, חוד החנית לאינסוף המצאות ישראליות פורצות דרך המשנות ללא היכר את חייהם של מיליונים ברחבי העולם, ביניהן:  טפטפות, עגבניות השרי, RewalkWazeICQ, דיקור מי השפיר, דיסק און קי, סטנט הלב, ועוד. בין מבקריו צפויים מאות אלפי מבקרים מהארץ ומהעולם ובראשם; תלמידים, חיילים, ראשי מדינות ושרים, ראשי חברות מהעולם, אשר יבואו ללמוד את סיפורה של המדינה שקמה ממדבר וביצות ללא משאבי טבע והפכה למדינה המובילה בתחום המדע והטכנולוגיה.

  

מרכז החדשנות של ישראל יפעל מ"מרכז פרס לשלום" ויצטרף כחלק בלתי נפרד לפעילות רחבת היקף של חדשנות בשירות הדו קיום, צמצום פערים והשלום הקיימת במרכז ובראשה קליטתם של מעל 1,000 מהנדסים ערבים בשדרת ההיי-טק הישראלית, הצלת חייהם של 12,000 ילדים מן האזור באמצעות טכנולוגיות רפואה ישראלית חדשניות, אלפי בני נוער בשנה המשתתפים בשיעורי טכנולוגיה ככלי לחינוך וסובלנות ברחבי הארץ, מועדוני ספורט לשלום ועוד. פרויקטים אלו המקדמים שינוי חברתי באמצעות החדשנות, ישולבו יחד עם חממת החדשנות ומתחמי היזמים אשר יאגדו צעירים מהמגזרים השונים.