דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

האם אנחנו באמת מכירים את הלקוחות שלנו?

 

על הסדנה:

המפתח לפתרון רב האתגרים והדילמות בחיי ארגון או חברה הוא הלקוח, וחווית השימוש שלו סביב הצעת הערך שלנו - המוצר או השירות שאנו מציעים לו. בסדנה נבדוק האם אנחנו מבינים מי הלקוחות והצרכנים
השונים שלנו ונכיר דרכים שונות לפלח אותם. לאחר שנגדיר את המרכיבים המדויקים של הלקוחות שלנו (על פי מאפיינים דמוגרפים, התנהגותיים ועוד) נלמד שיטות שונות להעמיק את ההבנה של צרכי הלקוח. בין השאר נכיר את קנבס הצעת ערך ( Value Proposition Canvas), ונמפה דרכים ליצירת שאלונים וראיונות מכווני לקוחות.

 

 

סוג סדנה: אונליין/פרונטלית במרכז פרס
שפה:
 עברית, ערבית, אנגלית, רוסית

משך הסדנה: 60 דקות

קהל יעד: חברות וארגונים, מגזר עסקי וציבורי, מגזר חברתי

 

 

 

על המנחה:

פרזנטנס הינו בית הספר ליזמות המוביל בישראל; אנו מנגישים ידע וכלים מעולמות היזמות והחדשנות הבינלאומיים לקהלים רחבים ומגוונים. במהלך העשור האחרון הובלנו מעל 130 תכניות ומאיצי יזמות ברחבי ישראל, אירופה וארה"ב. כחלוצים בתחום היזמות אימפקט, הקמנו את ההאב הראשון בישראל, השקנו את המאיץ הראשון מסוגו בעולם המיועד לטכנולוגיה מסייעת; מציאת פתרונות עבור אנשים עם מוגבלויות, המאיץ הראשון ליזמות טכנולוגית בחברה הערבית, המאיץ הראשון לנשים בחברה החרדית ועוד.
באמצעות התכניות שלנו הוקמו בישראל מעל 800 עסקים, סטארט-אפים טכנולוגיים ומיזמים חברתיים, אשר מעצימים ומחזקים את הכלכלה המקומית על ידי הגדלת שוק העבודה, מעשירים את החברה באמצעות קידום התנדבות ומעורבות חברתית ומביאים לפתרון בעיות ליבה בחברה בישראל ובחברה בכלל.
בין השותפים שלנו ניתן למצוא ארגונים חברתיים ועסקיים, מוסדות אקדמיים, עיריות, מרכזי צעירים ועוד: Google, עיריית ירושלים, עיריית תל-אביב-יפו, עיריית נתניה, עיריית באר-שבע, משרד הכלכלה, משרד הרווחה, אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, המרכז הבינתחומי הרצליה, התחנה- מרכז צעירים לוד, מרכז צעירים אופקים, הסוכנות היהודית, הג'וינט, החוויה הישראלית, תגלית, פרויקט מסע, אחריי, ציונות 2000, Core18, SIT , תנועת "הבונים" ועוד.