דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

היכרות עם מקור אינסופי לרעיונות שאינו מוגן בזכויות יוצרים - ואיך להשתמש בו

 

על ההרצאה:

ביומימיקרי (ביו= חיים, מימיקרי = מימזיס; חיקוי ) היא תחום ידע מתפתח במהירות בעולם כמקור בלתי נדלה לחדשנות, אשר בבסיסו למידה של פתרונות מעולם הטבע ליישום במגוון רחב של תחומים: בניה, חומרים, עיצוב, רפואה ואפילו מנהיגות וקבלת החלטות. אוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם כמו הארוורד ונוספות מקימות מכוני ביומימקרי מתוך זיהוי פוטנציאל החדשנות והעיצוב המקיים של תפיסה זו.

ניתן להזמין הרצאת מבוא, שתכלול היכרות עם התפיסה מתוך דוגמאות וסיפורים מרתקים על המצאות ביומימטיות מתחומים שונים (ניתן לכוון את התחומים לפי תחומי העניין של הקהל). בנוסף, ניתן להזמין סדנה חווייתית בה המשתתפים יתנסו בעקרונות חשיבה ומחקר מתוך מתודולוגיות ביומימטיות - חקר אובייקט, תרגום בעיה לשפת הטבע, מציאת קונספטים לרעיונות מתוך הטבע.

 

 

סוג הרצאה: אונליין/פרונטלית במרכז פרס
שפה:
עברית או אנגלית

משך ההרצאה: 60 דקות

 

 

על המרצה:

מאיה מילרד גבעון, מנהלת מקצועית ומייסדת בThe Natural Step ישראל, ארגון המקדם קיימות אסטרטגית בישראל מתוך איכות וחדשנות.
בוגרת הפקולטה לביולוגיה בטכניון ובעלת MSc במנהיגות אסטרטגית לקיימות מהמכון הטכנולוגי בלקינגה שבשבדיה.
בעבר ריכזה נושאי מדיניות פיתוח בר קיימא ומשבר האקלים מול הכנסת ומשרדי הממשלה מטעם ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, והובילה את משלחות החברה האזרחית לוועידות האקלים והקיימות של האו"ם. שימשה במשך חמש שנים כיו"ר שותפה בועד המנהל של ארגון המתנדבים הסביבתי האקטיביסטי הגדול בישראל, "מגמה ירוקה". מתמחה בתחום הביומימיקרי ובתכנון תהליכי למידה חווייתיים לקיימות.